Share to Facebook Share to Twitter Bookmark and Share
File #: 2021-2126    Version: 1
Type: Appointment-Requiring Vote Status: Approved
File created: 10/29/2021 In control: Committee on Hearings
On agenda: 11/1/2021 Final action: 11/1/2021
Enactment date: 11/1/2021 Enactment #: 736
Effective date: 11/1/2021    
Title: Resolution appointing Raymond Robinson as a Member of the Citizens Police Review Board for a term to expire October 31, 2025. Mr. Robinson will serve in Seat #5 that was previously held by Sister Patrice Hughes who has resigned.
Indexes: APPOINTMENTS AND RE-APPOINTMENTS

title

Resolution appointing Raymond Robinson as a Member of the Citizens Police Review Board for a term to expire October 31, 2025. Mr. Robinson will serve in Seat #5 that was previously held by Sister Patrice Hughes who has resigned. 

 

body

This appointment shall take effect on November 1, 2021 upon confirmation by City Council.